BİZ KİMİZ

Miles Makina Group, kuruluş yılı olan 1991’den beri ülkemizin sanayileşme yolculuğunda önemli sorumluluklar alarak rakiplerinden farklı bir profil çizmiş ve her zaman bulunduğu sektörlerde ilklerin öncüsü olmuştur. Miles Makina Group merkezi İstanbul Türkiye’de bulunan, bir aile şirketidir. Şirketler Grubunu oluşturan 5 grup şirketi bulunmaktadır ve bunlar arasındaki önemli üyeler; Miles GSE, Miles Tow Trucks (MTT) ve Miles Lift’dir. Yüksek kaliteli hidrolik ekipman üretiminde 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Miles Makina Group; Havacılık, Makine, Lift, Endüstriyel Sanayi ve Otomotiv sektörlerinde lider konuma sahiptir.

Miles GSE, müşterinin özel gereksinimlerini karşılamak için havacılık sektöründeki yüksek standartlara uygun olarak (IATA yönetmeliklerine ve EC makine direktiflerine uygun olarak) GSE ürünleri (Yer Destek Ekipmanları) üretir ve tedarik eder.Miles GSE düzenli olarak yaptığı Ar-ge çalışmaları ve müşteri odaklı yaklaşımları ile yerel bir üreticiden uluslararası bir tedarikçiye dönüşerek kısa süre içerisinde ürün yelpazesini genişletmiştir. Miles GSE ürünleri daha uzun ürün yaşam döngüsü ve daha düşük bakım metriği sayesinde müşterilerinin yaptığı yatırımdan mümkün olan en iyi getiriyi sağlamasını garanti eder.

Yüksek performanslı çekici üretimi yapan Miles Tow Trucks (MTT), üretim adetleri baz alındığında Türkiye’nin en büyük çekici üreticisi konumundadır. MTT hem kamu kurumları hem de özel sektör işletmeleri için çok çeşitli çekiciler üretir ve tedarik eder.Miles Tow Trucks yenilikçi tasarımları, hızlı ve pratik çalışma özellikleri, güvenli çalışma prensipleri, uzun ömürlü ürün metrikleri ve düşük bakım metrikleri sunarak uluslararası pazarlarda küresel bir başarı elde etmiştir. Bununla birlikte Miles Tow Trucks çekici üretiminin yanında 17 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye’sine ve çeşitli kamu kurumlarına araç kurtarma-çekme gibi operasyonların planlanması ve işletilmesi gibi konularda danışmanlık hizmeti vermiştir. MTT, 1999 yılında Eurolift adını verdiği yandan yüklemeli araç çekicisini Avrupa ve Asya kıtasında ilk kez üretmiş ve patentini almıştır. Yandan Yüklemeli Araç Çekicisi Eurolift Miles Tow Trucks’ı Türkiye ve dünya da çekici sektöründe pazar lideri haline getirmiş ve türk mühendisliğinin gururu haline gelmiştir.

Türkiye’nin lider Yük Lifti üretim şirketi olan Miles Lift, müşterilerinin özel gereksinimlerini karşılamak için kamu kurumlarına, büyük kurumsal müşterilerine ve özel sektör işletmelerine yüksek performanslı ve güvenilir lift ürünleri üreterek tedarik eder. 1991 yılında İtalyan PM Group S.P.A.’nın Türkiye’deki ilk distribütörlüğünü üstlenen Miles Lift Hidrolik Kamyon Kuyruk Lifti ürünlerinin de Türkiye’deki ilk yetkili üreticisi ve önde gelen İtalya - İsveç menşeili markalarının ilk tedarikçi distribütörü olarak rol almıştır. Miles Lift Türkiye genelinde sahip olduğu 10 bayi ile müşterilerine 48 saati geçmeyen servis hizmet erişimini başarılı bir şekilde sunarak Türkiye’nin en büyük lider lift tedarik zinciri ağı haline gelmiştir. Müşteri taleplerine yönelik özelleştirilmiş ürünler; yüksek kaliteli, uygun fiyatlı ve kısa teslimat süresi avantajıyla Türkiye’de ve uluslararası pazarda öne çıkmaktadır.

Miles Makina Group'un üretimini yapmış olduğu tüm ürünler, kullanılacağı ülkeye özgü makine yönetmeliklerine göre özelleştirilmiştir ve Miles Makina Group fabrikasından çıkacak her ürünün kullanılacağı ülkedeki makine yönetmeliklerine uymasına büyük önem vermektedir. Miles Makina Group yaklaşık 300 kişilik deneyimli ekibi, İstanbuldaki 17.000 m²’lik üretim tesisi ve Türkiye genelindeki 10 bayisiyle Türkiye’deki ve Dünyadaki Pazar taleplerini yanıtlamaktadır. Miles Makina Group’nu diğerlerinden ayıran en büyük faktörler her zaman; müşterisine duyduğu sorumluluk, müşteri odaklılık, iş etiği, kalite güvencesi ve müşteri memnuniyeti ilkeleridir.

HAKKIMIZDA

“Öncüsü olduğumuz sektörlerde yakaladığımız başarıyı
çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza verdiğimiz değere borçluyuz”

50+ Ülkeye İhracat Yapıyoruz
300+ Çalışma Arkadaşı
20.000 m2+ Üretim Merkezi
20+ Satış Sonrası Destek Noktası
1000+ Her Yıl Üst Yapı Üretiyoruz.
11 Küresel olarak tescilli patentler ve markalar

Miles GSE Yer Destek Ekipmanı

Yer Destek Ekipmanı, Miles, çeşitli Yer Hizmetleri ve Havaalanlarına her türlü GSE çözümünü üretmekte ve tedarik etmektedir. Miles, yüksek yükleyiciler, çekilebilir ekipmanlar ve kendinden tahrikli üniteleri içeren kataloğu ile tek elden tedarikçidir.

Miles Lift Hidrolik Mükemmelliği

Dünya çapındaki müşterilerimizle kurduğumuz güçlü işbirlikleri sayesinde forklift ve kaldırma ekipmanları sektöründe küresel bir oyuncu olarak tanınıyoruz. Müşterilerimizin iş süreçlerini kolaylaştıran ve verimliliği artıran çözümlerle başarılarına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.

Miles Tow Trucks Şehir Mobilitesi

Kurtarma Çözümleri, Güvenlik, hız ve hassasiyetin önemli olduğu yerlerde Miles, şehir içi mobilite ihtiyaçlarınız için yanınızda. Çeşitli ihtiyaçlarınız için farklı kurtarma/çekme seçenekleri.

Miles Fahrzeugbau

Yer Destek Ekipmanı, Miles, çeşitli Yer Hizmetleri ve Havaalanlarına her türlü GSE çözümünü üretmekte ve tedarik etmektedir. Miles, yüksek yükleyiciler, çekilebilir ekipmanlar ve kendinden tahrikli üniteleri içeren kataloğu ile tek elden tedarikçidir.

ÇEVRE BİLİNCİ

Sürdürülebilir iş, sadece kâr elde etmenin ötesinde topluma ve çevreye karşı sorumluluklarını anlayan işletmeleri ifade eder. Sosyal, ekonomik ve çevresel etkileri göz önünde bulundurarak iş stratejileri oluşturur, tedarik zincirlerini düzenler ve buna uygun ürün ve hizmetler geliştirirler. Bu işletmeler, müşterilerinin ve çalışanlarının ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutarak onlara değer katmaya odaklanır.

İnsan Odaklı Sürdürülebilirlik, günümüzde işletmelerin ve toplumların karşı karşıya olduğu en önemli ve acil konulardan biridir. Doğal kaynakların tükenmesini, çevre sorunlarının artmasını, sosyal adaletsizliklerin giderilmesini önlemek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için kâr merkezli yaklaşımlardan uzaklaşmak ve insan merkezli işletmeleri teşvik etmek kaçınılmazdır.
Dijital Dönüşüm Dijital dönüşüm sürdürülebilirliğin önemli bir parçası haline gelmiştir. Teknolojik gelişmeler sadece verimliliği artırmakla kalmıyor, aynı zamanda kaynakların daha etkin kullanılmasını da sağlıyor. İşletmeler operasyonlarını dijitalleştirerek, veri analitiği ve yapay zeka gibi yöntemlerle çevresel etkilerini en aza indiriyor. Enerji ve su gibi kaynakları daha verimli kullanıyor ve atıkları azaltıyorlar.
ArGe ve İnovasyon Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme) ve inovasyon, sürdürülebilirliği destekleyen bir diğer önemli bileşendir. Yenilikçi çözümler sayesinde işletmeler çevre dostu ürün ve hizmetler geliştirir, enerji verimliliğini artırır ve atık yönetimini iyileştirir. Ayrıca, sosyal sorunları ele almak için yenilikçi yaklaşımlar benimseyerek toplumsal etkilerini artırırlar.
Sorumlu Üretim Sorumlu üretim, sürdürülebilir iş dünyasının temel dayanaklarından biridir. İşletmeler, doğal kaynakları koruyarak, çevreye zarar vermekten kaçınarak ve çalışanların haklarına saygı göstererek etik ve adil üretim süreçlerine katılırlar. Ayrıca tedarikçileriyle işbirliği yaparak tedarik zinciri boyunca sürdürülebilir uygulamaları teşvik ederler.

Avrupa ve Amerika Satışları

Miles Fahrzeugbau GmbH
Fahrenheitstraße 7 28359 Bremen/Germany
[email protected]

Orta Doğu, Afrika ve Asya Satışları

Miles Makine San. ve Tic. A.Ş.
Eyüpsultan Mah. Osmangazi Cad. Kalender Sok. No:36/A 34885 Sancaktepe/Istanbul/Turkey
[email protected]

Fabrika

Miles Makine San. ve Tic. A.Ş.
Eyüpsultan Mah. Osmangazi Cad. Kalender Sok. No:36/A 34885 Sancaktepe/Istanbul/Turkey
[email protected]

İletişim Formu