Hakkında

Miles Hakkında

Miles Makine Şirketler Grubu, kuruluş yılı olan 1991’den beri ülkemizin sanayileşme yolculuğunda önemli sorumluluklar alarak rakiplerinden farklı bir profil çizmiş ve her zaman bulunduğu sektörlerde ilklerin öncüsü olmuştur. Miles Makine Şirketler Grubu merkezi İstanbul Türkiye’de bulunan, bir aile şirketidir. Şirketler Grubunu oluşturan 5 grup şirketi bulunmaktadır ve bunlar arasındaki önemli üyeler; Miles GSE, Miles Tow Trucks (MTT) ve Miles Lift’dir. Yüksek kaliteli hidrolik ekipman üretiminde 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Miles Makine Şirketler Grubu; Havacılık, Makine, Lift, Endüstriyel Sanayi ve Otomotiv sektörlerinde lider konuma sahiptir.


Miles GSE, müşterinin özel gereksinimlerini karşılamak için havacılık sektöründeki yüksek standartlara uygun olarak (IATA yönetmeliklerine ve EC makine direktiflerine uygun olarak) GSE ürünleri (Yer Destek Ekipmanları) üretir ve tedarik eder.Miles GSE düzenli olarak yaptığı Ar-ge çalışmaları ve müşteri odaklı yaklaşımları ile yerel bir üreticiden uluslararası bir tedarikçiye dönüşerek kısa süre içerisinde ürün yelpazesini genişletmiştir. Miles GSE ürünleri daha uzun ürün yaşam döngüsü ve daha düşük bakım metriği sayesinde müşterilerinin yaptığı yatırımdan mümkün olan en iyi getiriyi sağlamasını garanti eder.


Yüksek performanslı çekici üretimi yapan Miles Tow Trucks (MTT), üretim adetleri baz alındığında Türkiye’nin en büyük çekici üreticisi konumundadır. MTT hem kamu kurumları hem de özel sektör işletmeleri için çok çeşitli çekiciler üretir ve tedarik eder.Miles Tow Trucks yenilikçi tasarımları, hızlı ve pratik çalışma özellikleri, güvenli çalışma prensipleri, uzun ömürlü ürün metrikleri ve düşük bakım metrikleri sunarak uluslararası pazarlarda küresel bir başarı elde etmiştir. Bununla birlikte Miles Tow Trucks çekici üretiminin yanında 17 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye’sine ve çeşitli kamu kurumlarına araç kurtarma-çekme gibi operasyonların planlanması ve işletilmesi gibi konularda danışmanlık hizmeti vermiştir. MTT, 1999 yılında Eurolift adını verdiği yandan yüklemeli araç çekicisini Avrupa ve Asya kıtasında ilk kez üretmiş ve patentini almıştır. Yandan Yüklemeli Araç Çekicisi Eurolift Miles Tow Trucks’ı Türkiye ve dünya da çekici sektöründe pazar lideri haline getirmiş ve türk mühendisliğinin gururu haline gelmiştir.


Türkiye’nin lider Yük Lifti üretim şirketi olan Miles Lift, müşterilerinin özel gereksinimlerini karşılamak için kamu kurumlarına, büyük kurumsal müşterilerine ve özel sektör işletmelerine yüksek performanslı ve güvenilir lift ürünleri üreterek tedarik eder. 1991 yılında İtalyan PM Group S.P.A.’nın Türkiye’deki ilk distribütörlüğünü üstlenen Miles Lift Hidrolik Kamyon Kuyruk Lifti ürünlerinin de Türkiye’deki ilk yetkili üreticisi ve önde gelen İtalya - İsveç menşeili markalarının ilk tedarikçi distribütörü olarak rol almıştır. Miles Lift Türkiye genelinde sahip olduğu 10 bayi ile müşterilerine 48 saati geçmeyen servis hizmet erişimini başarılı bir şekilde sunarak Türkiye’nin en büyük lider lift tedarik zinciri ağı haline gelmiştir. Müşteri taleplerine yönelik özelleştirilmiş ürünler; yüksek kaliteli, uygun fiyatlı ve kısa teslimat süresi avantajıyla Türkiye’de ve uluslararası pazarda öne çıkmaktadır.


Miles Makine Şirketler Grubunun üretimini yapmış olduğu tüm ürünler, kullanılacağı ülkeye özgü makine yönetmeliklerine göre özelleştirilmiştir ve Miles Makine Şirketler Grubu fabrikasından çıkacak her ürünün kullanılacağı ülkedeki makine yönetmeliklerine uymasına büyük önem vermektedir. Miles Makine Şirketler Grubu yaklaşık 300 kişilik deneyimli ekibi, İstanbuldaki 17.000 m²’lik üretim tesisi ve Türkiye genelindeki 10 bayisiyle Türkiye’deki ve Dünyadaki Pazar taleplerini yanıtlamaktadır. Miles Makine Şirketler Grubu’nu diğerlerinden ayıran en büyük faktörler her zaman; müşterisine duyduğu sorumluluk, müşteri odaklılık, iş etiği, kalite güvencesi ve müşteri memnuniyeti ilkeleridir.

MİLES


"Öncüsü olduğumuz sektörlerde yakaladığımız başarıyı çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza verdiğimiz değere borçluyuz"